Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Василь Густі потішив прихильників (ФОТО)

7 грудня 2016 р., 18:41

Новими книгами

Перед святами.

 

Відомий поет, прозаїк і перекладач, голова закарпатської організації Національної спілки письменників України Василь Густі сьогодні, 7 грудня, був учасником щорічної передсвяткової акції «Письменник за прилавком» в ужгородській книгарні «Кобзар».

Василь Петрович представив читачам дві свої книги: збірку поезій «Світанок у день Анни» та гумористичну книжку «Закарпатська валюта».

«Світанок у день Анни» – це найсвіжіші твори автора, написані протягом півтора-року: книга вийшла місяць тому. «Якраз наближаємося до дня Анни 22 грудня, коли найдовша ніч і найкоротший день . Від Анни тривалість дня починає зростати: на хвилину- на хвилину, все більше і більше. До дня Анни все що було прожито, пережито переосмислюється, – звідти починаються надії на щось нове, добре. Це як сподівання на те, що надалі буде все карше, збудуться наші мрії, сподівання, які ми собі намітили, до яких ідемо», – розповідає Василь Густі.

Поет каже, що у збірку увійшли твори, які народилися із нещодавно пережитих подій та емоцій: «Тут хотів показати і вірші, написані у класичному руслі, і хотів трохи поекспериментувати – є тут верлібри, цілий розділ верлібрів, є традиційні для мене мініатюри, опрісники. Всього п’ять розділів: п’ять різних тематик, п’ять різних проблематик. Ну і в кожному розділі я хотів десь бути інакшим. Отак, як пальці на руці. П’ять розділів – п’ять пальців», – каже автор.

Василь Густі, говорячи про щоденну роботу, зазначає: «А якщо працювати, то за що ми працюємо? Є духовне, а є і матеріальне. Звичайно, що нам потрібні гроші. Валюта потрібна для того, аби ми реалізували свої плани. Є долари, фунти, євро, гривні. Але для них страшною є інфляція, девальвація. А є валюта, яка не змінюється ніколи . Це закарпатська валюта – «дякую», «ніколи не забуду», « а другий раз»», – каже поет і розповідає про свою збірку «Закарпатська валюта»: « Тут зібраний гумор. Сатири нема. Чистий доброзичливий гумор. Інколи заміть того, аби образитися, обуритися, або розмахувати руками, краще, очевидно, усміхнутися. І все буде добре», – оптимістично каже Василь Петрович.

У доробку поета і прозаїка – близько 30 книжок. Цього року, крім вищезгаданих двох, вийшов друком і пісенник «Затиснянька околиця», до якого увійшли пісні на слова Василя Густі, музику до яких написав народний артист України Петро Матій. «Для кожної пісні свій слухач, для кожного вірша – свій читач», – мудро каже Василь Петрович. На питання, яка із виданих книг найулюбленіша, найдорожча, зазначає: «Від першої до останньої книжки – так, як у батька, коли є багато дітей. Усі люблю. Тепер для мене найдорожча «Світанок у день Анни», бо це те, що я пережив за рік-півтора. Це мої свіжі переживання, уболівання. Але, як би не було, перша-перша книжка «Перон», яка вийшла у далекому 1977 році, для мене дуже цінна. Бо з того першого «перону» я вирушив. Всіляко було: і здобутки, і втрати і невдачі – все-все, так, як і у житті повинно бути. Бо коли тільки успіх – це теж щось ненормально. Уявіть собі погожий сонячний день. Один, другий, десятий, двадцятий, сотий… Давайте трошки дощу! Прийшов благодатний дощ. Один, другий, третій день – і хочеться сонечка. Його потім ще більше цінуєш. Це життя», – каже поет.

Василь Густі вже котрий рік поспіль у передсятково-новорічні дні стає за прилавок книгарні. Письменник каже, що було б добре, аби таке спілкування розповсюдилося і на інші райони Закарпаття, де читачі не так часто бачаться із авторами.

Нагадуємо, поспілкуватися із відомими закарпатськими авторами, які беруть участь в акції «Письменник за прилавком», можна кожного дня з 14.00 до 15.00 у книгарні «Кобзар» в Ужгороді (до 15 грудня, крім вихідних). Підсумком акції стане нагородження переможців конкурсу «Книга на Миколая».

Заголовок

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp